Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Sjednocená Evropa v mapách a plánech – Ministerstvo vnitra připravilo speciální mapovou e-publikaci

Ministerstvo vnitra připravilo společně se Státním oblastním archivem v Třeboni elektronickou mapovou publikaci s historickými mapami a plány ze všech zemí Evropské unie. 

Při příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie připravilo Ministerstvo vnitra a Státní oblastní archiv v Třeboni mapovou e-publikaci Sjednocená Evropa v mapách a plánech. Vybrané mapy a plány pocházejí z 18., 19. a první poloviny 20. století a zachycují města nebo alespoň části území či celé státy dnešních členských zemí Evropské unie.

Mapy a plány pochází ze sbírek šlechtických rodů Buquoyů, Czernínů a Schwarzenbergů a dalších významných aristokratů. Šlechtici je používali při svých službách v diplomacii a armádě, jiné zase při orientaci v cizích městech během kavalírských, vzdělávacích a turistických cest po Evropě. Z několika desítek tisíc listů kartografického materiálu vybrali třeboňští archiváři rukopisné unikáty existující v jediném exempláři i tištěná díla z významných evropských nakladatelských dílen.

Publikace u jednotlivých map umožňuje proklik do digitálního třeboňského archivu, kde je možné mapy detailně přiblížit. Zároveň lze srovnávat známá místa se současným stavem a obdivovat úroveň práce kartografů minulých staletí.

Elektronická publikace Sjednocená Evropa v mapách a plánech SOA v Třeboni je dostupná zde (pdf, 18 MB).


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem