Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra poskytne dar 25 milionů korun na humanitární pomoc na Ukrajině

Ministr vnitra Vít Rakušan společně s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky Filippem Grandi dnes, 27. června 2022, podepsali smlouvu o daru 25 milionů korun. Dar pro Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) pomůže osobám, které musely kvůli ruské agresi opustit své domovy. Finanční prostředky jsou poskytnuty z balíčku určeného na humanitární pomoc Ukrajině, který schválila vláda ČR 25. února 2022. 

Dar z rozpočtu Ministerstva vnitra je určen přímo na aktivity UNHCR pro vnitřně vysídlené osoby na Ukrajině, kterým pomáhá se zajištěním přístřeší. Jedná se o 7,7 milionu osob, které musely v důsledku ruské války opustit své domovy, ale pohybují se na území Ukrajiny. Dalších 8 milionů Ukrajinců v zemi se nachází v humanitární situaci způsobené poničenou kritickou infrastrukturou – například přerušením dodávek vody, elektřiny a topení či nedostupností zdravotní péče.

„Většina těchto osob pochází z míst intenzivních bojů a jejich domovy už prakticky neexistují, proto jsou za každou pomoc vděční,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan.

Ministerstvo vnitra již poskytlo dary ve stejné výši Mezinárodnímu výboru Červeného kříže (ICRC) na podporu zdravotní péče na Ukrajině, Dětskému fondu OSN (UNICEF) na podporu ukrajinských dětí, Světovému potravinovému programu (WFP) na zajištění potravin pro vysídlené a nejvíce postižené obyvatele Ukrajiny a Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) na podporu přijímacích kapacit pro ukrajinské uprchlíky v Moldavsku.

Ministerstvo vnitra též pomáhá prostřednictvím programu MEDEVAC zajišťovat dodávky zdravotnického materiálu na Ukrajinu v souladu s požadavky ukrajinských nemocnic a požadavky Velvyslanectví Ukrajiny v ČR. Dále Ministerstvo vnitra zajistilo dvě zdravotnické evakuace – 18měsíční holčičky s těžkými popáleninami a ukrajinského hasiče, který přišel o nohu po stoupnutí na minu.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

F_01.jpg

F_01.jpg 

Detailní náhled

F_02.jpg

F_02.jpg 

Detailní náhled

F_03.jpg

F_03.jpg 

Detailní náhled

F_04.jpg

F_04.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem