Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Odborníci z Ministerstva vnitra předávají zkušenosti malajsijským kolegům

Jak zpeněžit majetek zajištěný v trestních řízeních, a uchovat tak jeho hodnotu k využití pro poškozené? To dnes, 23. června 2022, prezentovali odborníci Ministerstva vnitra kolegům z Malajsie. Na doporučení úřadu OSN pro drogy a kriminalitu dorazila na studijní pobyt do Česka skupina specialistů National Anti-financial Crime Center z Malajsie. 

Cílem pobytu malajsijských specialistů v Česku je získat znalosti a zkušenosti především z prodeje zajištěného majetku z trestné činnosti, které Ministerstvo vnitra realizuje přes Centrum zajištěných aktiv (CenZa) odboru správy majetku. Za dobu svého fungování od roku 2017 zpeněžila CenZa majetek v hodnotě přes 150 milionů korun, které byly využity pro odškodnění poškozených.

„Těší nás, že nás úřad OSN doporučuje jako zemi, kde správa a řízení zajištěného majetku funguje. Se specialisty z Malajsie se rádi podělíme o zkušenosti, které jsme za pět let fungování CenZy získali. Podobně jsme už dříve představovali naši činnost kolegům ze Slovenska či Jordánska a také v ukrajinském parlamentu,“ říká náměstek ministra vnitra pro řízení sekce ekonomiky a provozu Vilibald Knob.

Centrum zajištěných aktiv se zabývá správou a prodejem majetku zajištěného Policií ČR v trestním řízení a též majetkem zabaveným Generálním ředitelstvím cel. Centrum spravuje movitý majetek, tedy věci, jako jsou automobily, počítače, televizory, mobilní telefony, stavební a výrobní stroje, oblečení a další. Prodej probíhá prostřednictvím veřejné aukce na elektronických aukčních portálech, položky nízké hodnoty jdou do přímého prodeje.

Chcete vědět, co se stane se zajištěným majetkem? Podívejte se sem.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

f_05.jpg

f_05.jpg 

Detailní náhled

f_06.jpg

f_06.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem