Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko případné uzavření pražského KACPU zvládne. Ani po pondělní schůzce primátor Hřib hrozbu neodvolal

Ministr vnitra Vít Rakušan a generální ředitel Hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček opět v pondělí jednali s pražským primátorem. Zdeněk Hřib i nadále trvá na tom, že uzavře krajské centrum pomoci Ukrajině (KACPU). 

Ministr vnitra Vít Rakušan opět jednal s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem. Snažil se tak odvrátit hrozbu zavření pražského KACPU. Stát je v opačném případě připravený se postarat o všechny lidi prchající před válkou na Ukrajině s ukrajinským pasem. I po pondělní schůzce na Ministerstvu vnitra je však pražský primátor připravený na krajní variantu a i v rozporu s krizovým řízením krajské centrum pomoci uzavřít. „Pan primátor nepřistoupil na naše návrhy a prosby. Je evidentní, že pojal další pomoc Ukrajině jako své předvolební téma. Je to nesolidární vůči ostatním krajům, které hrozí podobnou odpovědí. Jsem připravený k dalšímu jednání na úterní schůzce s ostatními hejtmany,“ komentoval schůzku ministr vnitra, první vicepremiér vlády a také národní koordinátor pomoci Ukrajině Vít Rakušan.

Zdeněk Hřib chce pražské KACPU zavřít ve středu 15. 6. Česko je na tuto možnost podle ministra vnitra připraveno, o lidi, kteří by hledali pomoc v hlavním městě, jsou podle Víta Rakušana připravena se postarat centra v dalších regionech. Ministr vnitra věří, že ostatní kraje se nepřipojí ke kroku Prahy. „ S panem primátorem budu osobně jednat opět v pátek, a to na společné schůzce s premiérem Petrem Fialou,“ dodal ministr Rakušan.

Za dobu trvání konfliktu na Ukrajině udělilo Česko k dnešnímu dni celkem 371 282 speciálních víz dočasné ochrany. Za uplynulý víkend to bylo 877 udělených statusů. Válka na Ukrajině trvá od 24. února.

Ministr vnitra Vít Rakušan děkuje všem krajům, městům i obcím, hasičům i policistům a dalším dobrovolníkům, včetně neziskových organizací, a obyvatelům ČR, kteří se podílejí na zvládání pomoci Ukrajině.

vytisknout  e-mailem