Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pomoc Ukrajincům, MEDEVAC nebo třeba mezinárodní ochrana. Přijďte se seznámit s prací odboru azylové a migrační politiky

Schovávají se pod tajemnou zkratkou OAMP, ve skutečnosti jde o skvělé ženy a muže z masa a kostí, bez kterých by nebylo možné zvládnout migrační vlnu způsobenou ruskou agresí na Ukrajinu. Přijďte se na Den Evropy seznámit s prací odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. 

V souvislosti se zvládáním přívalu tisíců uprchlíků z Ukrajiny jste o nich asi slyšeli všichni. Někteří z vás je možná slyšeli i na živo na infolince, kde nonstop odpovídali na dotazy k aktuální migrační vlně. Chcete je však potkat osobně?  

Pokud máte zájem se přesvědčit, jací lidé na odboru azylové a migrační politiky pracují a co všechno dělají, přijďte dnes, 9. května 2022, mezi 13. a 18. hodinou na Střelecký ostrov v Praze. Náš OAMP tam bude mít stánek v rámci Dne Evropy. „Dny Evropy se konají i v dalších členských státech a my jsme rádi, že můžeme být už po několikáté jejich součástí. Letošní ročník se nese ve znamení jednoty, která se nevídaným způsobem projevila při zvládání následků ruské agrese na Ukrajině. Zejména pak při snaze pomoci obrovskému počtu lidí, kteří byli nuceni svou zemi opustit. OAMP sehrál v této pomoci důležitou roli. Také proto se pokusíme práci našeho odboru veřejnosti co nejvíce přiblížit,“ zve na akci ředitelka OAMP Pavla Novotná.

Za Ministerstvo vnitra i OAMP se na vás už teď těšíme. Vy se naopak můžete těšit na migrační kvíz a hry pro děti a dospělé, spoustu informaci o činnosti odboru, příběhy pomoci v rámci zdravotně-humanitárního programu MEDEVAC nebo podrobnosti o programu Pomoc na místě.

Den Evropy si jako symbol Evropy a EU připomínáme od roku 1950. Setkání na Střeleckém ostrově organizuje Zastoupení Evropské komise v ČR a celé odpoledne nabídne nejen stánek OAMP, ale i množství diskusí, představení ambasád nebo třeba večerní koncert. Program a další informace naleznete na www.evropskedny.cz

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem