Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Vít Rakušan jednal se svým rakouským protějškem Gerhardem Karnerem

Krize způsobená ruskou agresí na Ukrajině, blížící se předsednictví Česka v Radě EU nebo společné policejní hlídky, to byly nejdůležitější body dnešního pracovního setkání českého a rakouského ministra vnitra. 

Ministr vnitra Vít Rakušan dnes v Praze jednal se spolkovým ministrem vnitra Rakouské republiky Gerhardem Karnerem. Třemi hlavními tématy byly výměna zkušeností s registrací a pomocí válečným utečencům z Ukrajiny, představení stěžejních témat českého předsednictví v Radě EU a policejní spolupráce. Jednání se zúčastnil také policejní prezident genmjr. Martin Vondrášek a ředitel rakouského Spolkového kriminálního úřadu Andreas Holzer.

 „Pan ministr ocenil Česko, náš systém registrací i solidaritu, kterou čeští občané projevili vůči ukrajinským utečencům. Shodli jsme se také na potřebě pokračovat v kvalitní policejní spolupráci, proto se na hranice v druhé polovině roku vrátí společné česko-rakouské policejní hlídky,“ uvedl Vít Rakušan. Společné policejní hlídky na hranicích s Rakouskem už úspěšně fungovaly v době před pandemií covidu-19.

Tématem bylo i nadcházející předsednictví Česka v Radě EU. Vít Rakušan proto rakouského ministra vnitra seznámil s tématy České republiky v oblasti bezpečnosti. Mezi ně budu kromě krize na Ukrajině patřit hlavně důsledná ochrana vnější schengenské hranice, debata o fungování schengenu jako jedné ze základních hodnot EU, boj proti zneužívání dětí nebo kodex evropské policejní spolupráce.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem