Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rozvojová banka Rady Evropy daruje Česku téměř 10 mil. Kč na podporu včasné integrace ukrajinských uprchlíků

Ministr vnitra Vít Rakušan a guvernér Rozvojové banky Rady Evropy Carlo Monticelli dnes podepsali smlouvu na poskytnutí grantu 399 899 eur pro Správu uprchlických zařízení Ministerstva vnitra. Pomoc bude použita na usnadnění integrace lidí, kteří k nám utekli před ruskou agresí. 

Dar 399 899 eur, tedy cca 9,8 mil. Kč z Migračního a uprchlického fondu pomůže Správě uprchlických zařízení financovat např. poskytování ubytování nebo nákup učebnic českého jazyka. „Dar Rozvojové banky Rady Evropy je důležitým signálem, že v zahraničí vnímají situaci v Česku a naši pomoc oceňují. Za to děkujeme, každá pomoc se počítá,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že dočasnou ochranu už v Česku získalo přes 300 tisíc především ukrajinských žen a dětí. „Všem zajišťujeme ubytování nebo přístup k sociálním službám, takže Správa uprchlických zařízení Ministerstva vnitra pomoc maximálně využije,“ dodal.

Grant poskytla Rozvojová banka Rady Evropy na základě žádosti Správy uprchlických zařízení a s přihlédnutím k tomu, že proud uprchlíků zatěžuje např. český sociální systém, který se dosud při řešení situace spoléhal především na vlastní zdroje. „Příliv uprchlíků znamená pro Českou republiku bezprecedentní zátěž. Grantová smlouva potvrzuje, že pokračujeme v podpoře členských států a dokážeme rychle reagovat na jejich aktuální potřeby,“ vysvětlil po podpisu smlouvy guvernér Rozvojové banky Rady Evropy Carlo Monticelli.

Rozvojová banka Rady Evropy je banka s výhradně sociálním mandátem. Jejím cílem je podpora sociální soudržnosti a sociální integrace v Evropě, a to prostřednictvím poskytování finančních prostředků v podobě grantů a úvěrů na projekty s vysokým sociálním dopadem v jejích členských státech. Organizace zároveň poskytuje těmto projektům technickou a odbornou podporu.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem