Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dozorčí rada České pošty má šest nových členů

Ministr vnitra Vít Rakušan jmenoval k dnešnímu dni, 22. březnu 2022, šest nových členů dozorčí rady České pošty. U sedmého navrženého člena se čeká na posouzení výborem pro personální nominace. 

Dozorčí radu České pošty po dnešním rozhodnutí ministra vnitra Víta Rakušana doplní šest nových členů. Dozorčí rada, která dohlíží na chod státního podniku, je tak nyní opět usnášeníschopná. První jednání v novém složení se uskuteční v následujícím týdnu. „Vybrali jsme jak kvalitní odborníky s manažerskými zkušenostmi, tak zástupce důležitých organizací a celků. Jsem přesvědčen, že noví členové jsou zárukou toho, že dozorčí rada bude znovu naplno fungovat a zajistí, že Česká pošta bude moderní institucí s parametry 21. století,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Novými členy dozorčí rady České pošty jsou:

  • Petr Stiegler – uznávaný odborník v oblasti informačních a komunikačních technologií s vysokou znalostí poštovního prostředí.
  • Radek Cestr – odborník s rozsáhlými znalostmi z oblasti ekonomie, finančního řízení podniků, ekonomické analýzy, účetnictví a daňové problematiky.
  • Pavel Kolář – odborník s vysokou znalostí fungování a problematiky poštovního provozu, který řadu let působil v oblasti bankovnictví.
  • Pavla Chadimová –  zástupce  Sdružení místních samospráv. Její účast v dozorčí radě má za cíl posílit roli územně samosprávných celků na fungování České pošty.
  • Martin Netolický –  zástupce za kraje. Jeho jmenováním rovněž dochází k posílení role územně samosprávných celků na kontrolní činnosti podniku.
  • Lukáš Hendrych – zástupce Ministerstva vnitra, díky kterému bude resort vnitra získávat potřebné aktuální informace pro výkon své kontrolní činnosti.

Do dozorčí rady České pošty je navržen i další, sedmý kandidát, pan Martin Friedrich Herrmann. Ten čeká na posouzení výborem pro personální nominace. 

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem