Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra vybral nového policejního prezidenta

Ministr vnitra Vít Rakušan vybral na pozici policejního prezidenta generálmajora Martina Vondráška. Do funkce nastoupí 1. dubna 2022. 

Dosavadního prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška doporučila poradní komise v rámci nabídkového řízení. Pan ministr se po důkladném zvážení závěrů komise a po osobní schůzce s Martinem Vondráškem rozhodl její stanovisko akceptovat. „Generálmajor Vondrášek je jedním z největších profesionálů, které policie má, a jeho vizi budoucnosti policejního sboru považuji za správnou. Budu po něm mimo jiné chtít, aby co nejrychleji dotáhl reformu specializovaných pracovišť policie,“ vysvětlil Vít Rakušan.
Mezi další priority nového šéfa policie musí dle ministra vnitra patřit např. personální stabilizace sboru, zatraktivnění práce u policie nebo zajištění kvalitního policejního vzdělávání a přípravy.

Policejním prezidentem se Martin Vondrášek stane 1. dubna 2022 poté, co k 31. březnu 2022 ve funkci na vlastní žádost skončí generálmajor Jan Švejdar. „Pan generálmajor Švejdar odvedl u policejního sboru skvělou práci a já mu za jeho službu děkuji,“ dodal ministr.

Výběr svého nástupce ocenil i současný policejní prezident. „Martina Vondráška znám více než 25 let, poslední tři roky byl mým prvním náměstkem. O jeho profesní i lidské způsobilosti nemám sebemenší pochybnosti a upřímně si ho vážím. Policii ČR přeji policejního prezidenta, jako je on, a jsem přesvědčen, že je tím nejlepším kandidátem a svoji roli zvládne,“ uvedl generálmajor Jan Švejdar.

Generálmajor Vondrášek je od roku 2014 prvním náměstkem policejního prezidenta, předtím byl mimo jiné tři roky ředitelem Krajského ředitelství Policie hlavního města Prahy. Ve služebním poměru je od roku 1993. 

 

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem