Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal se zástupci odborů

Na Ministerstvu vnitra se dnes uskutečnila první větší schůzka ministra vnitra s odbory. Tyto schůzky se budou konat pravidelně a Vít Rakušan na nich bude s odboráři diskutovat o tématech, která se týkají bezpečnostních sborů. 

Schůzky se kromě zástupců odborů bezpečnostních sborů účastnil i předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula, dále zástupci Nezávislého odborového svazu PČR, Unie bezpečnostních složek, Odborového svazu hasičů a Odborového svazu státních orgánů a organizací. „Odbory jsou přirozený partner k sociálnímu dialogu, proto jsme se dnes dohodli, že naše schůzky budou pravidelné. Témat k jednání máme víc než dost a já odborářům děkuji, že chtějí jednat,“ uvedl Vít Rakušan.

Jedním z témat byla i úprava zákona 361 o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Pan ministr zástupce odborů ubezpečil, že změny se nebudou týkat výsluhových příspěvků, nicméně v zákoně je mnoho oblastí, které nejsou zcela funkční a musejí se upravit tak, aby odpovídaly současné situaci. Z toho důvodu vznikne na Ministerstvu vnitra pracovní skupina, do které by ministr vnitra chtěl kromě zástupců policistů a hasičů zapojit také představitele všech ostatních bezpečnostních sborů. Návrhy vzešlé ze skupiny pak bude konzultovat s odbory na pravidelných jednáních.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem