Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko a Slovensko budou na Ukrajině koordinovat svůj postup, shodli se ministři vnitra

V Bratislavě se dnes uskutečnilo bilaterální jednání českého a slovenského ministra vnitra. Ministři se věnovali situaci na Ukrajině, společným nákupům pro bezpečnostní sbory, rozšíření jejich spolupráce či problematice migrace. 

Ministr vnitra Vít Rakušan zavítal dnes, 25. ledna 2022, do Bratislavy, kde jej přijal slovenský ministr vnitra Roman Mikulec. Jedním z hlavních témat jednání byla aktuální situace na Ukrajině a ochrana slovensko-ukrajinské hranice. V případě další eskalace konfliktu je Česká republika a Slovenská republika připravena kooperovat postup. „Vztahy mezi našimi státy jsou dlouhodobě na vynikající úrovni, sdílíme podobný pohled na svět a to se potvrzuje i v zahraničněpolitických otázkách. Pokud by se situace na Ukrajině dále stupňovala, budeme postup koordinovat a vystupovat společně,“ řekl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že Česká republika je navíc přichystána vyslat na slovensko-ukrajinskou hranici své policisty.

Důležitým tématem pro oba státy je spolupráce policejních a hasičských záchranných sborů, kde ministři vnitra hovořili o jejím dalším rozšíření. V této souvislosti bude detailně prověřena i možnost společných nákupů bezpečnostní techniky velkého rozsahu. Ministři vnitra také hovořili o otázkách migrace nebo nadcházejícího českého předsednictví v Radě Evropské unie.

Dnešní jednání bylo součástí pracovní cesty ministra vnitra Rakušana, při které se mimo jiné setkal s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem či brněnskými hasiči. V závěru dnešního dne navštíví starosty obcí postižených tornádem.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem