Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nový statut Ústředního krizového štábu: Vláda napravila zásadní nedostatky systému krizového řízení

Zrušení Rady vlády pro zdravotní rizika, jejíž existence komplikovala koordinaci krizových opatření, nebo začlenění Centrálního řídícího týmu Ministerstva zdravotnictví do Ústředního krizového štábu. Vláda schválila návrhy Ministerstva vnitra na lepší koordinaci boje s pandemií. 

Vláda dnes, ve středu 22. prosince 2021, schválila návrhy ministra vnitra Víta Rakušana, a napravila tak zásadní nedostatky v systému krizového řízení. Zanikla Rada vlády pro zdravotní rizika, kterou vláda na návrh Ústředního krizového štábu vyhodnotila jako nadbytečnou. „Rada vlády pouze vytvářela konkurenci Ústřednímu krizovému štábu a lidé často nevěděli, která z navržených opatření vlastně platí. Schválené změny jsou prvním a rychlým řešením do doby, než připravíme komplexní revizi statutu Ústředního krizového štábu,“ vysvětlil ministr vnitra Vít Rakušan. Současně na vládě apeloval, aby na jednání Ústředního krizového štábu chodili za jednotlivé resorty lidé, kteří mají pravomoc rozhodovat. Návrhy změn vzešly z posledního jednání tzv. covidových ministrů a Ústředního krizového štábu.

Nový statut Ústředního krizového štábu výslovně rozšiřuje jeho roli na koordinaci těch činností, které spadají pod zákon o Integrovaném záchranném systému a pandemický zákon. V návaznosti na zrušení Rady vlády pro zdravotní rizika se do Ústředního krizového štábu začleňuje jako odborná pracovní skupina Centrální řídící tým Ministerstva zdravotnictví. Členem štábu se také stane zástupce Ministerstva spravedlnosti, které v něm jako jediné ministerstvo dosud chybělo.

Aktuální statut Ústředního krizového štábu naleznete v příloze, další jednání štábu bude v pondělí 27. prosince 2021.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem