Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

ÚKŠ: v nemocnicích a sociálních službách pomůžou dobrovolní hasiči

V nemocnicích a zařízeních sociálních služeb je v boji s pandemií covidu-19 připraveno pomoci 653 dobrovolných hasičů, kteří doplní kapacity Armády ČR a Hasičského záchranného sboru ČR (HZS). Vyplývá to z dnešního jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ).  Ten projednal i povinné očkování vybraných skupin nebo opatření proti variantě viru omikron. 

Až 653 dobrovolných hasičů v rámci jednotlivých krajů nabízí svou pomoc v přetížených nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. Pomáhat budou moci maximálně jeden týden, svou přítomností doplní omezené kapacity Armády ČR a HZS ČR. „Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní, a já jim za to moc děkuji.  Všichni, kdo se zapojí, jsou plně očkovaní, placeni budou podobně jako v případě výjezdu na zásah,“ uvedl ministr vnitra a předseda ÚKŠ Jan Hamáček s tím, že výpomoc bude omezena pouze na práce, které nevyžadují specializované zdravotnické vzdělání.

Požadavek na nasazení dobrovolných hasičů vznese krizový štáb kraje, který se obrátí na krajské ředitelství HZS. Pokud by požadavky krajské kapacity přesáhly, je připraveno výpomoc centrálně koordinovat Generální ředitelství HZS.

ÚKŠ dnes projednával i povinné očkování vybraných profesních skupin a občanů nad 60 let nebo opatření přijatá v souvislosti s koronavirovou variantou omikron. Ta by měla být prodloužena do 20. prosince. Tématem bylo i testování ve školách, Správa státních hmotných rezerv již vybrala vítěze zakázek, přičemž distribuce testů do škol s pomocí hasičů je plánována na 9. prosince.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem