Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Policejní areál na Zbraslavi dostal od vlády zelenou. Přípravné práce mohou začít

Nové prostory určené zejména pro Kriminalistický ústav a Národní centrálu proti organizovanému zločinu jsou zase o kousek blíže. Komplex budov doplní stávající policejní areál v Praze 5 – Zbraslavi a nabídne policistům moderní zázemí s kvalitním technologickým vybavením. Vláda dnes, 27. září 2021, schválila na návrh Ministerstva vnitra aktualizaci celého projektu. Práce mohou začít v nejbližší době, Policejní prezidium již disponuje prvním stavebním povolením. 

Vláda na dnešním jednání schválila aktualizaci projektu výstavby nového administrativního komplexu budov v areálu Policie ČR v Praze 5 – Zbraslav. Oproti původnímu záměru nastaly změny spočívající v navýšení nákladů, ve změně rozsahu stavby, časového harmonogramu či změně zdrojů financování.
 
Celkové náklady na projekt jsou nyní vyčísleny na 6 689 mil. Kč, počítá se s vícezdrojovým financováním kombinací prostředků státního rozpočtu a evropských fondů. Z těch se plánuje využít až 2 146 mil. Kč. O náklady nad rámec těch již dříve schválených se pak navýší rozpočet Ministerstva vnitra v letech 2026 – 2029.
 
V současné době mohou začít stavební práce, Policejní prezidium již disponuje pravomocným stavebním povolením a je připravena zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele stavby. Po dokončení přípravné fáze započne výstavba parkovacího domu, který by měl stát do konce roku 2024. Samotný komplex budov bude stát do konce roku 2028, policisté je začnou naplno využívat o rok později.
 
 
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem