Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Velká obměna policejních aut pokračuje. Policie získala dalších 557 speciálů Škoda Scala

Policie získala 557 policejních speciálů Škoda Scala. Prvních 200 z nich policie převzala dnes, ostatní převezme do konce září. Pokračuje tak první velká obměna policejního vozového parku po deseti letech, kterou Ministerstvo vnitra (MV) odstartovalo v roce 2019. 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes policii předal prvních 200 z 557 vozů Škoda Scala v policejním provedení, které nakoupilo Ministerstvo vnitra. Za poslední dva roky tak MV obnovilo přes 60 % osobních aut v barevném policejním provedení. Do konce roku 2024 MV nakoupí celkem 1400 vozů Scala. Flotila osobních policejních speciálů v policejních barvách bude v následujících třech letech prakticky kompletně obměněná (z 95 %).

„Je skvělé vidět policisty v nových, moderních a kvalitně vybavených autech. Za poslední dva roky se nám podařilo zanedbaný policejní vozový park výrazně obnovit a policie už nemusí jezdit v ojetinách. Přeji policistům, ať jim nové vozy Škoda Scala dobře slouží,“ řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

Scaly mají kvůli vyšší odolnosti upravenou zadní nápravu, robustnější kryt motoru a převodovky, oproti sériové výrobě byly použity odlišné pružiny a tlumiče a vozy mají i zvýšenou kapacitu baterie pro provoz výstražných světel bez zapnutého motoru. Do speciální výbavy patří také montážní sada mobilního terminálu pro radiostanici s instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením nebo demontovatelná mříž oddělující prostor pro posádku od zavazadelníku.

„Již od uvedení na trh oceňují řidiči velmi dobrý poměr mezi cenou a užitnou hodnotu modelu Scala. Ceníme si toho, že jsme uspěli ve výběrovém řízení a věříme, že tento kompaktní hatchback, který míří do služeb Policie ČR vůbec poprvé v policejním provedení, bude užitečným a spolehlivým partnerem v náročných podmínkách,“ uvedl Jiří Dytrych, vedoucí produktové řady Small ve ŠKODA AUTO.

Scaly v policejním provedení jsou osazeny zážehovým motorem 1,5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Využity budou pro běžný výkon služby v základních policejních útvarech. Cena jednoho vozidla je 695 tis. Kč a v ceně je zahrnutý bezplatný servis po dobu sedmi let.

Kompletní obměna
Policie od roku 2019 dosud převzala 1 799 kusů osobních vozů s policejní výbavou ve zvláštním barevném provedení. Šlo o:

  • Škoda Octavia - předáno 860 kusů,
  • Hyundai IONIQ - předáno 401 kusů,
  • Škoda Superb - předáno 38 kusů,
  • Škoda Kodiaq Ambition – předáno 500 kusů.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem