Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ústřední krizový štáb navrhl pomoc pro Indii v kritické pandemické situaci

Česká republika by měla pomoci Indii zvládnout kritickou situaci způsobenou pandemií Covid-19. Dohodl se na tom dnes Ústřední krizový štáb pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka, který vládě navrhne darovat Indii 500 kusů tlakových lahví na medicinální kyslík. 

Indie čelí nové vlně koronaviru včetně nedostatku potřebného materiálu. Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) Jan Hamáček (ČSSD) dnes proto informoval, že ÚKŠ navrhuje rychlou a účinnou pomoc České republiky Indii. „Indie je v kritické situaci a my musíme pomoci stejně, jako jiné státy pomohly nám. Mezi tím, co v Indii nutně potřebují, jsou i tlakové lahve na medicinální kyslík. Proto chceme Indii 500 kusů lahví darovat,“ uvedl Jan Hamáček, který návrh přeloží ke schválení vládě. Mělo by jít o materiální dar v hodnotě 3 100 000 Kč a pomoc by byla včetně zajištění přepravy. O pomoc požádala Indie prostřednictvím EU. Nákup lahví by zajistilo Ministerstvo vnitra prostřednictvím Hasičského záchranného sboru.

Na přepravě materiálu do Indie by Hasičský záchranný sbor dle předběžné dohody spolupracoval s Ministerstvem vnitra Rakouské republiky. Hasiči zajistí pozemní transport daru do Vídně, odkud by materiál pokračoval letecky do Indie na společné náklady Česka a Rakouska. Náklady na dopravu budou za českou stranu maximálně 2 900 000 Kč. Náklady na nákup i dopravu půjdou v případě schválení ze státního rozpočtu.

ÚKŠ se dnes také věnoval nedostatku testů ve skladech Správy státních hmotných rezerv pro školy. O této situaci bude na nejbližším zasedání jednat vláda.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem