Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ústřední krizový štáb: Bez prodloužení nouzového stavu se neobejdeme

Situace v nemocnicích není jednoduchá a bez prodloužení nouzového stavu není možné snížit tlak na české zdravotnictví ani počty hospitalizovaných. Po jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) to řekl jeho předseda Jan Hamáček (ČSSD). 

Ústřední krizový štáb se dnes opět zabýval situací ve zdravotnictví, které je vzhledem k pandemii covid-19 přetížené a zdravotníci jsou stále pod velkým tlakem. Jediným řešením, jak situaci ve zdravotnictví zvládnout, je dle ÚKŠ pokračování současných opatření. K tomu je nutné prodloužit nouzový stav, jeho neprodloužení by znamenalo konec přijatých opatření. „Hlasování proti nouzovému stavu by byla rána pro zdravotníky a český zdravotní systém. Znamenalo by to konec opatření i odchod vojáků. Věřím, že zvítězí zdravý rozum,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.
ÚKŠ také diskutoval o přípravě a průběhu očkování. Systém dle dostupných informací funguje a Česko, stejně jako ostatní země, čeká na další dodávky vakcín.

Stovky hasičů i policistů
Se zvládnutím pandemie stále pomáhají stovky hasičů i policistů. V tuto chvíli je nasazeno celkem 951 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, což je téměř 10 % celého sboru. „Děkuji všem hasičům i policistům, kteří pomáhají nad rámec své služby. Jejich pomoci si vážíme,“ doplnil ministr vnitra.
V odběrových týmech se nasazeno 295 hasičů, dalších 148 těmto týmům poskytuje logistickou podporu, 107 profesionálních hasičů i civilních zaměstnanců se v nemocnicích podílí na trasování, 60 jich pomáhá ve zdravotnické záchranné službě. Hasiči pomáhají také např. v domovech důchodců, v zařízeních sociálních služeb nebo provádí dezinfekce prostor.
S trasováním současně pomáhá 500 policistů. Dalších 150 je pro případ nutnosti připraveno v záloze. Pokud je to nutné, jsou nasazováni v nemocnicích nebo pomáhají záchranným službám.
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

foto_01.jpg

foto_01.jpg 

Detailní náhled

foto_02.jpg

foto_02.jpg 

Detailní náhled

foto_03.jpg

foto_03.jpg 

Detailní náhled

foto_04.jpg

foto_04.jpg 

Detailní náhled

foto_05.jpg

foto_05.jpg 

Detailní náhled

foto_06.jpg

foto_06.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem