Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika má dostatek materiálu pro očkování. Studenti zdravotních oborů nebudou platit daň z pracovní povinnosti

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) dnes řešil především zásobu spotřebního materiálu pro očkování a vyplácení náhrad studentům, kteří měli v době nouzového stavu nařízenou pracovní povinnost ve zdravotnických zařízeních. 

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) informoval o dnešním jednání ÚKŠ, na kterém se definitivně rozhodlo o způsobu vyplácení náhrad studentům zdravotních oborů, kteří měli během nouzového stavu nařízenou pracovní povinnost. „Vláda daň z příjmu studentům odpustila, odvody za studenty odvede kraj ze státních peněz. Tohle rozhodnutí považuji za správné a spravedlivé,“ uvedl Jan Hamáček.

Očkování
ÚKŠ se také věnoval zásobám spotřebního zdravotnického materiálu pro očkování. „Česká republika má zdravotnického materiálu pro očkování dostatek na cca příští dva měsíce. Menší zásoby některých krajů vyřeší zápůjčky z fakultních nemocnic,“ informoval předseda ÚKŠ.
Ministerstvo vnitra také koncem loňského roku iniciovalo, aby vláda prostřednictvím Správy státních hmotných rezerv vytvořila dostatečnou zásobu tohoto materiálu. Koncem ledna či začátkem února by měly začít docházet první zásilky.

Aktuálně je v České republice:

  • 689 000 injekčních stříkaček pro aplikaci,
  • 793 000 jehel,
  • 1 387 000 injekčních stříkaček na ředění,
  • 687 000 jehel na ředění,
  • 8 500 000 mililitrů rozpouštědel.

Z analýzy, kterou ÚKŠ zadal Ministerstvu průmyslu a obchodu, vzešlo, že mezi jednotlivými kraji jsou v zásobách materiálu pro očkování rozdíly. ÚKŠ proto dnes dohodl systém, na jehož základě se kraj v případě nedostatku materiálu obrátí systémem krizové komunikace na Ministerstvo zdravotnictví. To poté zajistí zápůjčku do kraje ze zásob fakultních nemocnic.
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem