Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ústřední krizový štáb zmapoval situaci v krematoriích. Řešení by měla vláda projednat v pondělí

Pracovní skupina Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) pro komunikaci s kraji zmapovala aktuální situaci ve všech 27 krematoriích v Česku. Na hranici kapacit jsou Moravskoslezský, Karlovarský, Olomoucký a Zlínský kraj. 

Skupina ÚKŠ pod vedením Hasičského záchranného sboru situaci zmapovala na základě úkolu ÚKŠ. Na hranici kapacitních možností jsou krematoria v Moravskoslezském, Karlovarském, Olomouckém a Zlínském kraji, kapacitní hranici se blíží Královéhradecký, Plzeňský a Pardubický kraj. Největší volná kapacita je naopak v Praze, Libereckém kraji a Kraji Vysočina. V Moravskoslezském kraji jsou využity mrazicí boxy, v Olomouckém kraji jsou k dispozici boxy připravené k využití.

Na základě rozhodnutí předsedy ÚKŠ Jana Hamáčka (ČSSD) proto vznikne podskupina, ve které budou členové Hasičského záchranného sboru, Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení pohřebnictví ČR. Skupina bude situaci v krematoriích průběžně sledovat a pravidelně informovat ÚKŠ.
Převozy budou od teď realizovány v dohodě mezi krematoriem a pohřební službou, krematoria budou podskupině hlásit každé ráno aktuální počet žehů za předchozí den a sledovány budou také kapacity a vytížení chladicích a mrazicích boxů.

Ministerstvo pro místní rozvoj, pod které problematika spadá, připraví na pondělní zasedání vlády krizové opatření, které bude obsahovat následující řešení:

  • Zákaz dovozu těl ze zahraničí.
  • Zrušení místních emisních zákazů a limitů.
  • Zákaz spalování jiného materiálu než těl (exhumace, biologický odpad z nemocnic).

ÚKŠ také udělal vše pro to, aby mohlo být co nejdříve převezeno 50 těl z Moravskoslezského kraje do Hustopečí, konkrétní rozhodnutí o převozu je teď v kompetenci magistrátu v Ostravě. Prosíme média i veřejnost, aby v případě sledování převozu braly v potaz pietnost události.
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem