Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česko získalo od EU zpět část nákladů na dopravu ochranných pomůcek z první vlny pandemie covid-19

3,2 milionu eur, tedy 85,1 milionu korun. Přesně tolik dnes Ministerstvo vnitra (MV) získalo z grantové podpory EU vyhlášené po rozšíření koronaviru v Evropě. EU proplatila Česku v rámci grantu část nákladů na přepravu ochranných prostředků během první vlny pandemie. 

 

Ke schválení rozhodnutí o mimořádné podpoře ESI došlo 24. dubna 2020. Od tohoto data bylo možné žádat o proplacení nákladů na přepravu. Česko díky tomu získalo 3 225 374 eur. „Jde o skvělý příklad evropské solidarity a výhod členství v EU. Unie i touto podporou jasně říká, že své členy nenechá ve štychu,“ uvedl ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD).

Z celkového počtu 52 letů proplatila EU Ministerstvu vnitra náklady za 15 uskutečněných letů a tři cesty vlakem s ochrannými pomůckami, které do Česka dorazily ve stanoveném časovém období po 24. dubnu letošního roku. Suma 3,2 mil. eur je 42,1 % z celkové částky za dopravu. Vzorec výpočtu stanovila Evropská komise např. dle populace státu, počtu případů nebo úmrtí.

O čerpání grantu požádalo MV prostřednictvím Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

 
 

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem