Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jan Hamáček po jednání Ústředního krizového štábu: Pandemie pomalu slábne. Dnes odešleme materiální pomoc Francii

Česká republika dnes odešle Francii pomoc v podobě 1 milionu vyšetřovacích rukavic, o které země požádala. Do Česka naopak v nejbližších dnech dorazí další zásilka plicních ventilátorů z Nizozemí. Jan Hamáček informoval o výsledcích jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). 

 

Opatrný optimismus. Tak dnes, 18. listopadu 2020, shrnul současnou situaci ohledně pandemie covid-19 v Česku předseda ÚKŠ a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Aktuální statistiky podle něj ukazují, že dochází k pomalému slábnutí pandemie. „Čísla z posledních dní vzbuzují opatrný optimismus, stále jsou ale velmi vysoká. Rychlé rozvolňování tak ještě není na místě,“ uvedl ministr vnitra a dodal: „Díky robustnímu zdravotnickému systému a obrovskému nasazení všech v první linii situaci ve zdravotnictví zvládáme.“

Do krajů a jednotlivých nemocnic, které o to požádaly, je mezitím distribuována materiální pomoc, kterou Českou obdrželo ze zásob NATO, Německa, Rakouska nebo Maďarska. Jde především o ventilátory a HFNO systémy pro pacienty, kteří nepotřebují přímo podporu plicního ventilátoru. „V nejbližších dnech dorazí zásilka ventilátorů z Nizozemí. Do Francie dnes naopak odešleme 1 milion vyšetřovacích rukavic, o které Francie požádala,“ vysvětlil předseda ÚKŠ s tím, že o pomoc požádala i Arménie a Česko teď zjišťuje, jaké ochranné pomůcky může poskytnout.
ÚKŠ kromě toho každý týden monitoruje dostupnost a zásoby ochranných pomůcek. Těch je podle kontrol dostatek, přesto vláda rozhodla o preventivním nákupu dalších 45 milionů vyšetřovacích rukavic, o které je dnes mimořádný zájem.

Ministerstvo vnitra také vytvořilo informační video (zde), které shrnuje, co vše ÚKŠ dělá a kdo se na jeho fungování podílí.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem