Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Česká republika na jednání ministrů vnitra EU opět odmítla povinné kvóty

Dnes, 7. července 2020, se uskutečnilo neformální jednání ministrů vnitra EU. Místo původního plánovaného jednání v Drážďanech se kvůli koronavirové krizi zasedání uskutečnilo formou videokonference. 

 

Hlavními tématy neformální rady bylo prohlubování evropského policejního partnerství a migrace v oblasti Středomoří. Za Ministerstvo vnitra se videokonference účastnil náměstek člena vlády Jakub Kulhánek. Česká republika opět opakovala stanovisko, že jakákoliv dočasná řešení nejsou efektivní a migrační a azylovou politiku je nutné řešit komplexní reformou na evropské úrovni a po dosažení shody mezi všemi členskými státy.

Řešením však dle ČR nesmí být povinné kvóty. Místo neúspěšných konceptů přerozdělování osob ČR opět apelovala na realizaci komplexní azylové a migrační reformy na evropské úrovni a na řešení příčin migrace a podporu v regionech původu. To bylo mimo jiné obsahem dopisu sedmi ministrů vnitra, které zorganizoval český ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle států podporujících českou iniciativu se EU má především soustředit na posilování ochrany společných hranic a více spolupracovat se státy, z nichž mohou přicházet nelegální migranti.

Německé předsednictví také představilo záměr posílit roli Europolu a zajistit, aby každý policista v EU měl přístup k informacím „v zákonem stanoveném rozsahu“ z policejních databází ostatních členských států. Česká republika v obecné rovině posílení sdílení informací vítá, nicméně pro větší efektivitu je důležité, aby členské státy maximálně využívaly možnosti a nástroje, které už v tuto chvíli mají k dispozici.
 
 
Klára Dlubalová
pověřena řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem