Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dnes je Pomněnkový den, během kterého si připomínáme pohřešované děti

Den, jehož symbolem se stala pomněnka, anglicky forget-me-not („nezapomeň na mě“) byl poprvé vyhlášen v roce 1983 v USA jako den, který má upozornit na osudy pohřešovaných dětí. Česká republika si jej připomíná od roku 2004. 

 

V letošním roce se v rámci Pomněnkového dne uskuteční po celé republice několik akcí, které budou pořádat příslušná krajská ředitelství Policie ČR. Ministerstvo vnitra dlouhodobě spolupracuje s nadací AMBER Alert Europe při řešení zásadních témat souvisejících s problematikou pohřešovaných dětí, a proto se i aktivně zúčastní celoevropské preventivní kampaně k Mezinárodnímu dni pohřešovaných dětí. Cílem letošní kampaně „DontBeAnEasyCatch“ („Nebuď snadným terčem"), vytvořené ve spolupráci s výše zmiňovanou nadací, je informovat děti o bezpečném způsobu, jak se pohybovat v online prostředí. Kampaň, kterou podpořilo 23 zemí, včetně České republiky, zahrnuje animované video, v němž jsou dávány cenné rady a doporučení dětem ve věku 10 a více let.

Problematice pohřešovaných dětí se Ministerstvo vnitra cíleně věnuje od roku 2010, kdy byl spuštěn „Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech“. Ten také rozhodující měrou přispěl k úspěšnému projektu „Pomozte mě najít“, v souvislosti s ním byly spuštěny stránky www.pomoztemenajit.cz, kde se lze dozvědět další podrobnosti.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem