Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Seznam vybraných organizací, které se svou dobrovolnickou pomocí aktivně zapojují v současném boji s virem COVID-19

V níže uvedené tabulce předkládáme seznam některých vybraných organizací s akreditovaným projektem nebo programem podle zákona o dobrovolnické službě, které se aktivně zapojují svou dobrovolnickou pomocí v současném boji s virem COVID-19. 

 

Operativně organizují dobrovolníky a dobrovolnické akce různého charakteru. Tyto organizace jsou prověřeny Ministerstvem vnitra, neboť své projekty organizují v souladu se zákonem o dobrovolnické službě. Zároveň ve vysoké míře dbají především na bezpečnost dobrovolníků a jejich klientů, zajišťují pojištění dobrovolníků i jejich školení, tak jak jim to ukládá zákon o dobrovolnické službě.

Upozorňujeme, že uvedený výčet organizací není úplný, neboť akceschopnost organizací se rychle proměňuje v čase a přizpůsobuje se aktuální potřebě jejich klientů i dobrovolníků. Doporučujeme proto sledovat veřejně dostupné informace o aktuální pomoci dobrovolníků, které jsou zveřejňovány ve sdělovacích prostředcích, na sociálních sítích a webových portálech organizací, měst či krajů.

Pro úplnost poskytování dobrovolnické pomoci, tak jak ji poskytují organizace v souladu se zákonem o dobrovolnické službě, přikládáme odkaz na seznam všech organizací, které mají udělenou akreditaci podle zákona o dobrovolnické službě a poskytují dobrovolnickou službu. I tyto organizace se více či méně aktivně zapojují do současné pomoci: https://www.mvcr.cz/clanek/seznam-akreditovanych-projektu.aspx (zde jsou uvedeny i přímé kontakty).

Zdroj: odbor prevence kriminality MV ČR

vytisknout  e-mailem