Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek ministra vnitra navštívil Albánii

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek vystoupil dnes, 27. února, společně s albánským ministrem vnitra Sandërem Lleshajem, na konferenci o bezpečnosti silničního provozu v Tiraně, kde představil český projekt Fondu zábrany škod. 

 

Na konferenci o bezpečnosti silniční dopravy vystoupili náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek a náměstek generálního ředitele HZS František Vavera. Představili účastníkům konference Fond zábrany škod, do kterého přispívají české pojišťovny třemi procenty z vybraného povinného ručení. Z těchto finančních prostředků se nakupuje technika a vybavení pro policii, hasiče a záchranáře nebo se z nich financují preventivní programy.

„Bez tohoto fondu by bylo velmi obtížné udržovat technické vybavení těchto složek. Albánským partnerům jsme nabídli pomoc při zavádění obdobného systému,“ říká Jakub Kulhánek. Účastníky konference seznámil i s vývojem nehodovosti na českých silnicích, kde za posledních 30 let klesl počet tragických nehod zhruba na polovinu.

V Tiraně Jakub Kulhánek ujistil albánskou stranu, že integrace zemí západního Balkánu je prioritou české zahraniční republiky. „Podporujeme zahájení přístupových rozhovorů s Albánií. Členství západobalkánských zemí v Evropské unii je pozitivní nejen pro ně, ale i pro samotnou Unii. Spolupráce všech evropských zemí je jedinou cestou, jak udržet mír a prosperitu v Evropě,“ komentoval jednání náměstek Kulhánek.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem