Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Příspěvek na výkon státní správy pro obce přehledně v nové aplikaci

Ministerstvo vnitra spustilo novou webovou aplikaci k příspěvku na výkon státní správy. Aplikace je určena zejména představitelům obcí, ale zajímavá může být i pro občany. Přehlednou formou ukazuje rozklad příspěvku na výkon přenesené státní správy. Příspěvek pro rok 2020, který je největší za poslední dekádu, je stanoven v celkové výši 10,9 miliardy korun. 

Nová aplikace přehledně ukazuje, jakou sumu obec obdrží za jednotlivé složky příspěvku i celkově. Každý si tak může rychle vyhledat, s jak vysokou částkou obec hospodaří na úseku poskytování většiny klientských služeb, které vykonává zprostředkovaně za stát,“ uvádí k webové aplikaci náměstek ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petr Mlsna. Smyslem aplikace je také vysvětlit tvorbu a skladbu příspěvku, k čemuž ministerstvo vydalo i doprovodnou informační brožuru.

Příspěvek se každý rok v rámci státního rozpočtu vyplácí všem obcím za výkon přenesené státní správy (například vydávání osobních dokladů, řidičských průkazů, evidenci vozidel, živnostenský úřad, matriční úřad, stavební úřad a další). Obce obdrží různé částky dle počtu agend přenesené státní správy, které vykonávají, velikosti svého správního obvodu a v některých agendách také podle reálně provedených úkonů (například počtu vydaných občanských a řidičských průkazů nebo matričních prvozápisů narození, svateb, úmrtí a určení otcovství).

Aplikace, kterou si můžete vyzkoušet na webových stránkách www.prispevekobce.cz, doplňuje tabulky s rozkladem příspěvku pravidelně zveřejňované na webových stránkách Ministerstva vnitra.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem