Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Asistent prevence kriminality pomáhá už 10 let

Jeden z nejúspěšnějších projektů prevence kriminality v České republice, Asistent prevence kriminality, slaví 10 let fungování. Na konferenci "Asistenti prevence kriminality - 10 let zkušeností a výzvy do dalších 10 let" v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR dnes, 22. 11. 2019, diskutují o projektu odborníci a předávají si zkušenosti pro jeho úspěšné pokračování v dalších letech. 

Ve městech, kde asistenti prevence kriminality působí, dochází ke snižování kriminality a kriminálně rizikových jevů. V řadě míst pomohli asistenti předejít i střetům obyvatel lokalit s extremisty a také pomohli Policii ČR s vypátráním celostátně hledaných osob. "Projekt naplňuje přesně to, co se od něj očekávalo - přispívá ke zlepšení bezpečnosti ve městech a tím i vztahů mezi obyvateli ze sociálně vyloučených lokalit a většinovou společností", uvedl 1. náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.

Velkým tématem poslední doby je výše platů asistentů. Vzhledem k současné situaci na trhu práce a konkurenceschopnosti vydalo nedávno Ministerstvo vnitra doporučení, aby se příspěvek na superhrubou mzdu asistentů prevence kriminality působících v sociálně vyloučených lokalitách zvýšil z dosavadních 20 000 Kč až na 25 000 Kč. Aplikace tohoto doporučení pak bude záležet na finančních možnostech jednotlivých poskytovatelů podpory.

Projekt Asistent prevence kriminality, který má za cíl zvýšení veřejného pořádku a bezpečí v sociálně vyloučených lokalitách, je postavený na nerepresivním přístupu, zapojujícím obyvatele sociálně vyloučených lokalit do zlepšování jejich situace, do spolupráce se samosprávou a obecní i státní policií. V současnosti projekt funguje ve 200 městech a je do něj zapojeno přes 500 asistentů prevence kriminality.

  

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

  

vytisknout  e-mailem