Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek ministra vnitra jednal o dostavbě policejního areálu na Zbraslavi

Dnes, 5. listopadu 2019, jednal náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek o dostavbě policejního areálu na Zbraslavi. Setkání se dále zúčastnil policejní prezident Jan Švejdar, generální ředitel ŘSD Radek Mátl, ředitel odboru strategie Ministerstva dopravy Luděk Sosna, starostka MČ Praha Zbraslav Zuzana Vejvodová, pražský primátor Zdeněk Hřib a náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr. 

Dnešní jednání navazovalo na předchozí setkání ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) se starostkou Zbraslavi Zuzanou Vejvodovou. Z něho vyplynul závěr, že ministr vnitra iniciuje další schůzkiu i za účasti zástupců Ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic. Vyřešení dopravní situace je totiž jedním z nejdůležitějších požadavků MČ Praha Zbraslav. Výstavba mimoúrovňové křižovatky sice nepodmiňuje vlastní výstavbu policejního areálu, ale je dlouhodobou součástí územního plánu a jako taková by zásadním způsobem přispěla ke zkvalitnění místní dopravní obslužnosti. Ze strany Ministerstva vnitra byli dnes všichni přítomní ujištěni, že z hlediska dopravního napojení policejního areálu na strakonickou dálnici je resort připraven k maximální součinnosti. 

„Chceme situaci posunout k uspokojivému řešení pro všechny strany a být pro zbraslavské občany dobrým sousedem. Míč je teď na straně pražského magistrátu a ŘSD, aby se vyřešily majetkové poměry a křižovatka mohla vzniknout,“ sdělil náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem