Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra ocenil středočeské hasiče

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes, 18. září 2019, ocenil čtyři příslušníky HZS Středočeského kraje. Ti se během svého návratu z Mistrovství ČR v požárním sportu společně s dalšími řidiči zasloužili o záchranu osob z havarovaného vozidla. 

Ministr vnitra poděkoval Lukáši Novotnému, Janu Vyhnánkovi, Miloši Ježkovi a Pavlu Maňasovi za záchranu lidských životů mimo výkon jejich služby. Hasiči z HZS Středočeského kraje se vraceli v neděli 1. 9. 2019 po dálnici D6 z Ústí nad Labem z Mistrovství ČR v požárním sportu. Jen shodou okolností byli svědky nehody, při které automobil vyletěl z dálnice a spadl střechou dolů do nedaleké retenční nádrže, ve které byly přibližně dva metry vody. Hasiči společně s dalšími řidiči skočili do nádrže a vytáhli z auta zaklíněné osoby. Více informací o zásahu naleznete zde.

„Je to důkaz, že hasič je ve službě 24 hodin 7 dní v týdnu. Vážím si jejich nasazení, kdy neváhali a obětem nehody poskytli první pomoc. Zachránili tak několik lidských životů.“ uvedl Jan Hamáček při předávání ocenění.
 
 
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem