Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Více na nová policejní auta, hasičskou techniku nebo platy: vláda schválila státní rozpočet na příští rok

Vláda dnes, 16. září 2019, schválila zákon o státním rozpočtu na rok 2020. Ministerstvo vnitra dostane na příští rok více peněz pro policisty i hasiče, miliardu na nová auta pro bezpečnostní sbory dostane už letos. Platy příslušníků bezpečnostních sborů vzrostou každému o 1500 Kč měsíčně. 

Ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) se podařilo na příští rok vyjednat více než 4 mld. Kč. Peníze půjdou například na nákup služebních vozidel pro policii, na nákup výškové techniky pro hasiče nebo rekonstrukci služeben policistů a hasičů. Oba sbory dostanou také více peněz na provoz. „Částku, kterou jsme vyjednali pro policisty a hasiče, považuji opravdu za úspěch. Policisté už nebudou jezdit v autech, která patří pomalu do šrotu, hasiči si zase pořídí tolik potřebnou výškovou techniku. O potřebě rekonstrukce zastaralých služeben ani nemluvě,“ uvedl Jan Hamáček. „V letošním roce se nám ještě podařilo vyjednat miliardu na další nová auta pro policisty a hasiče,“ dodal ministr.
 
Všem příslušníkům bezpečnostních sborů se navýší platy, každému se zvýší příjem o 1500 Kč měsíčně. Částka přitom bude připsána přímo do tarifů„Chceme, aby práce pro bezpečnostní sbory byla finančně zajímavá a konkurenceschopná. Potřebujeme udržet schopné lidi u policie a hasičů“ sdělil Jan Hamáček.

V rámci vyjednávání o rozpočtu pro MV na příští rok se nezapomnělo ani na digitalizaci. Poté, co MV elektronizaci rozhýbalo díky nové podobě datových schránek, Portálu občana a elektronickým občanským průkazům, má na příští rok vyčleněno 382 mil. Kč na další projekty programu Digitální Česko.


Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem