Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Důležitý posun. Expertní skupina k diváckému násilí se dohodla na zpřísnění sankcí i nové legislativě

Proškolení soudců, zpřísnění sankcí za porušování zákazu návštěv sportovních akcí a nová legislativa, která umožní klubům používat kamerové systémy s možností identifikace obličeje. To jsou závěry dnešní pracovní skupiny k diváckému násilí, kterou vede ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). 

Zásadním úspěchem dnešního jednání je dohoda Ministerstva vnitra (MV) a Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) na nové legislativě, která umožní klubům odhalit problémové osoby a znemožnit jim vstup na stadion. „Není na co čekat, takže novelu, která umožní klubům k zajištění bezpečnosti používat kamerové systémy s možností identifikace obličeje, připravíme s ÚOOÚ do konce listopadu. Kdo dělá problémy, nesmí se na fotbal dostat,“uvedl Jan Hamáček.
 
Opatření souvisí s přípravou zavedení databáze problémových osob Ligovou fotbalovou asociací. Novela umožní sportovním klubům k zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku na sportovní akci shromažďovat a zpracovávat biometrické údaje těch osob, které se na sportovní akci dopustí porušení návštěvního řádu nebo jiného protiprávního jednání.

Kromě toho MV a Justiční akademie připravují proškolení soudců a státních zástupců v otázkách ukládání trestu zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce. MV také navrhuje zpřísnění sankcí při opakovaném porušení omezujících opatření týkajících se návštěv sportovních akcí. Opakované porušení omezujícího opatření, což je de facto zákaz vstupu na základě přestupkového zákona, bude nově trestným činem s horní hranicí odnětí svobody až dva roky. Novela by teď měla být předložena vládě.
 
 
Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem