Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Jan Hamáček: začne velká obměna policejních aut. Ještě letos jich nakoupíme víc než tisíc

Rozpočet Ministerstva vnitra, resp. policie se v tomto roce navýší o téměř miliardu korun. Peníze půjdou na nákup nových policejních aut. Dnes se na tom při jednání s ministryní financí Alenou Schillerovou dohodli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policejní prezident Jan Švejdar. 

Policie ještě letos nakoupí díky téměř miliardě korun více než 1000 nových aut. Může tak začít s obnovou vozového parku, který je za hranicí životnosti. „Na Ministerstvu financí jsme vyjednali do rozpočtu resortu na tento rok dalších 950 milionů korun. Za ty pořídí policie celkem 850 osobních automobilů v policejním provedení a 300 užitkových vozů,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček. Ještě v červnu, když Úřad pro ochranu hospodářské soutěže definitivně shodil tendr na nákup nových vozidel, to přitom vypadalo, že policie bude dlouhou dobu bez aut.

„Podařilo se nám vypsat nový tendr a s vyčerpáním stávajících rámcových smluv jsme schopní nakoupit více než 1000 nových policejních aut. To je obrovský úspěch,“ dodal ministr vnitra s tím, že vozový park policie je v současné době v kritické situaci – 25 % vozů je starších sedmi let a má zároveň najeto přes 300 tis. km. Zajištění co nejlepších podmínek pro policisty, včetně toho, aby nemuseli jezdit v zastaralých a nevyhovujících vozech, je prioritou ministra od nástupu do funkce.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem