Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Další úspěch při jednáních o rozpočtu na příští rok: policie dostane víc než miliardu navíc

Rozpočet policie na příští rok se zvedne o 1,1 miliardy korun. Dnes, 19. srpna 2019, se na tom dohodl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a policejní prezident Jan Švejdar s ministryní financí Alenou Schillerovou. Policie tak bude mít finance na nákup policejních aut, nové vybavení nebo rekonstrukci policejních stanic. 

Jan Hamáček spolu s policejním prezidentem vyjednali navýšení rozpočtu policie na příští rok. Jedná se o více než miliardu korun. Největší podíl (celkem 500 milionů Kč) půjde na obnovu vozového parku. Dalších 250 milionů Kč využije PČR například na policejní vybavení, materiál nebo pohonné hmoty (tzv. provozní výdaje), 200 milionů Kč pak na rekonstrukci policejních stanic a jiné nezbytné investice. Zbylých 155 milionů korun je určeno na platy policistů přijatých v tomto roce.

„Je to skutečně úspěch. Spolu s navýšením peněz pro hasiče se podařilo rozpočet ministerstva navýšit  celkem o 1,7 miliardy korun,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček s tím, že o digitalizaci a dalších požadavcích se ještě povedou jednání. „Kromě již zmíněné miliardy korun pro policii jsme také získali 200 milionů na zahájení rozvoje informačních systémů týkajících se migrační politiky tak, jak nám to do roku 2023 ukládá nařízení Evropské unie,“ doplnil ministr.

Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem