Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Hamáček podá správní žalobu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže kvůli zrušení zakázky na policejní vozy

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) podá správní žalobu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), konkrétně na nezákonné rozhodnutí z července letošního roku, kdy jeho předseda rozhodl o zrušení veřejné zakázky na pořízení policejních automobilů. 

Jan Hamáček to oznámil dnes, 23. července 2019. Zakázka na 4000 osobních vozů v policejním provedení je dle Ministerstva vnitra (MV) v pořádku a technická specifikace není šitá na míru žádnému výrobci, jak tvrdí ÚOHS. Současně MV kvůli zajištění policejních vozů zadalo novou zakázku za 500 mil. Kč a na přelomu roku by policie mohla mít první stovky nových vozů.
„Vozový park policie i dalších složek Ministerstva vnitra je v kritické situaci – 25 % vozů je starších sedmi let a má najeto přes 300 tis. km. Proto se už dva roky snažíme nakoupit nová auta. Bohužel ÚOHS nám to komplikuje,“ uvedl ministr Hamáček s tím, že zajištění co nejlepších podmínek pro policisty, včetně toho, aby nemuseli jezdit v zastaralých a nevyhovujících vozech, je jeho prioritou od nástupu do funkce.

Technické podmínky, které ÚOHS kritizuje jako šité na míru, stanovovala dva měsíce pracovní skupina tak, aby specifikace byla přesně podle potřeb policie. MV postupovalo podle zákona, efektivně, účelně a hospodárně, protože policie potřebuje taková vozidla, která jí vyhovují při plnění jejího poslání a náplně práce. „Nebudu čekat, až se v nevyhovujícím voze některému policistovi něco stane. Proto nemůžu jinak než podat na ÚOHS správní žalobu ke krajskému soudu v Brně,“ dodal ministr.
Právě konkrétní technickou specifikaci vozů – pětidveřové, minimální vnitřní rozměry, rozměry kufru atd. – napadl ÚOHS jako diskriminační.Klára Dlubalová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

f_01.jpg

vytisknout  e-mailem