Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Migrace, ochrana hranic i kyberkriminalita. Ministerstvo vnitra představilo své priority pro české předsednictví V4

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek představil na setkání ministrů vnitra zemí V4 dne 21. června 2019 v Bratislavě priority Ministerstva vnitra (MV) pro české předsednictví zemí V4. Jde o priority a pravidelnou spolupráci v oblasti vnitřní bezpečnosti i veřejné správy. 

Česká republika přebírá po Slovensku předsednictví 1. července. MV se dle náměstka Kulhánka zaměří na bezpečnost ve všech jejích podobách. "Naše priority jsou jasné. Migrace, ochrana hranic, boj proti drogám, ale také ochrana měkkých cílů, kyberkriminalita, moderní veřejná správa i civilní ochrana," uvedl v Bratislavě náměstek Kulhánek s tím, že "vé čtyřka" představuje ideální nástroj, jak naše řešení v rámci EU prosazovat.

V rámci migrační a azylové politiky chce MV mj. více informovat o solidárních opatřeních V4, jednat o migračním systému odolném vůči krizím i o komplexních opatřeních k ochraně vnějších hranic. Jedním z hlavních prosazovaných bodů MV v oblasti boje proti drogám bude omezení dostupnosti léků s pseudoefedrinem v EU.

Důležitou bezpečnostní prioritou budou také protiteroristická opatření, konkrétně ochrana měkkých cílů. S ohledem na rostoucí kyberkriminalitu plánuje MV užší spolupráci národních kontaktních bodů pro kybernetickou kriminalitu, policejních orgánů i orgánů činných v trestním řízení.

  

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

  

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem