Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra Jan Hamáček jednal se spolkovým ministrem vnitra SRN

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 31. 5. 2019, setkal se spolkovým ministrem vnitra, stavebnictví a domoviny SRN Horstem Seehoferem. Tématem jednání byla především spolupráce v oblasti migrace, role Frontexu, přeshraniční policejní spolupráce či budoucí předsednictví obou zemí v Radě EU. 

Ministři vnitra se navzájem shodli, že spolupráce obou zemí je na nadstandardní úrovni nejen v oblasti vnitřní bezpečnosti, ale i v otázkách migrace a vzájemné výměny informací. Společná migrační politika EU se musí výrazně proměnit. Klíčem k úspěchu je důslednější ochrana vnějších hranic EU a udělování azylu mimo území EU. „Pro řešení otázky migrace je rozhodující spolupráce nejen napříč Evropou, ale i s ostatními státy zasaženými migrací. V praxi se nám osvědčilo jako nejefektivnější pomáhat v místě problému,“ sdělil Jan Hamáček s tím, že to je důvod, proč vysíláme policisty do zemí západního Balkánu.

Ministři se také domluvili na vzájemné koordinaci při určování priorit obou zemí pro předsednictví v Radě EU. Jako nadstandardní a bezproblémovou hodnotili i policejní spolupráci obou států. Důkazem posílení vzájemné důvěry je smlouva o policejní spolupráci, která vstoupila v platnost v roce 2016. Ta výrazně posiluje pravomoci policistů při působení na území druhého státu a umožňuje provádět kontroly v sousedním státě v případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic.Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem