Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal s předsedou vlády Severní Makedonie

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) jednal dnes, 10. dubna 2019, se severomakedonským předsedou vlády Zoranem Zaevem a dalšími zástupci severomakedonského parlamentu. Hlavními tématy byl boj proti nelegální migraci, spolupráce bezpečnostních složek a možný vstup Severní Makedonie do EU a NATO. 

Jan Hamáček vyzdvihl podíl Severní Makedonie na uzavření západobalkánské migrační trasy. Slíbil, že Česká republika je i nadále připravená Severní Makedonii podporovat: „Jsme země, která pomáhá, ne jen slibuje. Severní Makedonie se může nadále spolehnout na českou pomoc, ať už finanční, nebo personální,“ uvedl ministr vnitra s tím, že se snažíme řešit problémy nejblíže jejich vzniku. Jak ministr, tak i předseda vlády Zaev ocenili skvělou nejen policejní spolupráci mezi oběma zeměmi.

Mimo migrační problematiku a spolupráci bezpečnostních složek jednání dominoval možný vstup Severní Makedonie do NATO a EU. Ministr vnitra ocenil pokrok a reformy, které Severní Makedonie na cestě do struktur NATO a EU udělala: „Otevírat NATO a potažmo EU směrem k západnímu Balkánu je podle mě ten jediný správný způsob plného zajištění bezpečnosti v Evropě. Pouze stabilní Balkán přispěje k omezení nelegální migrace do Evropy,“ uvedl Jan Hamáček. Česká republika je podle něj také připravená nabídnout Severní Makedonii všechny své zkušenosti s transformací armády a reformy systému, které má z doby před vstupem ČR do NATO a EU.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

Foto 01.jpg

Foto 01.jpg 

Detailní náhled

Foto 02.JPG

Foto 02.JPG 

Detailní náhled

Foto 03.jpg

Foto 03.jpg 

Detailní náhled

Foto 04.jpg

Foto 04.jpg 

Detailní náhled

Foto 05.jpg

Foto 05.jpg 

Detailní náhled

Foto 06.jpg

Foto 06.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem