Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra daruje Severní Makedonii 25 milionů korun na posílení ochrany hranic proti nelegální migraci

Dar v podobě 25 milionů Kč získá Republika Severní Makedonie v rámci programu Ministerstva vnitra (MV) „Pomoc na místě“ na vybavení azylové a hraniční infrastruktury. Finanční pomoc na ochranu hranic před nelegální migrací schválila 1. dubna 2019 vláda. Dar předá ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) během své dubnové cesty do Severní Makedonie. 

MV pokračuje v podpoře zemí, které trpí silným migračním tlakem. V programu Pomoc na místě proto v roce 2019 daruje Republice Severní Makedonie 25 milionů na nákup a obnovu speciálních vozů a dalšího technického vybavení pro ochranu hranic na západobalkánské migrační trase. „Severní Makedonie odvádí při zabezpečování hranic a boji proti nelegální migraci obrovský kus práce. Je vidět, že nejde o vyhozené peníze a že naše pomoc má smysl i výsledky,“ uvedl Jan Hamáček, který ještě tento měsíc navštíví v Severní Makedonii naše policisty, kteří zde s ochranou hranic pomáhají. Ministr vnitra také připomněl, že přestože dohoda EU s Tureckem situaci v regionu stabilizovala, v minulém roce počet nelegálních migrantů na makedonsko-řecké hranici opět narostl. I proto je další podpora země důležitá. „Pomáhat v místě problému je nejúčinnější způsob, jak proti migraci bojovat,‘‘ doplnil ministr.

Od roku 2016 jde v projektu MV Pomoc na místě o čtvrtý finanční dar Severní Makedonii. Včetně letošního roku tak Česko podpořilo snahu Makedonie hlídat západobalkánskou migrační trasu částkou 98 milionů Kč.

Hlavním cílem programu Pomoc na místě je boj proti nelegální migraci, posilování azylových systémů nebo přímá pomoc uprchlíkům. Na projekty v rámci Pomoci na místě letos půjde do regionů Balkánu, Blízkého východu, Sahelu a severní Afriky celkem 150 mil. Kč.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem