Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek Nováček se sešel s vedením Federace židovských obcí

Dnes, ve středu 27. března 2019, se sešel 1. náměstek ministra vnitra Jiří Nováček s vedením Federace židovských obcí v ČR. Tématem jednání bylo nedávné prohlášení Rady EU k boji proti antisemitismu. 

 

Prohlášení Rady k boji k antisemitismu a rozvoji společného bezpečnostního přístupu v zájmu lepší ochrany židovských komunit a institucí v Evropě přijala Rada EU v prosinci loňského roku. Součástí bylo doporučení přijetí právně nezávazné pracovní definice antisemitismu, kterou už používá Mezinárodní aliance pro připomínku holokaustu. Tuto definici přijaly obě komory Parlamentu ČR na konci ledna 2019.

Jednání prvního náměstka Jiřího Nováčka s předsedou Federace židovských obcí Petrem Papouškem a jejím tajemníkem Tomášem Krausem se proto týkalo především možností implementace definice do policejní práce. Cílem je seznámit policisty s touto definicí a tím docílit ještě lepšího odhalování antisemitsky motivovaných trestných činů. Schůzky se proto účastnili také zástupci odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra (MV) a Policie ČR. 

Zástupci MV i Federace židovských obcí se také shodli, že vztahy resortu s židovskou komunitou jsou velice dobré. Negativní trend nárůstu extremismu však nelze podceňovat i s ohledem na rostoucí počet antisemitských výroků či videí především na internetu. Jednání MV s představiteli židovské komunity tak budou pokračovat.Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem