Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Výstavu Příroda na prodej? v Muzeu Policie ČR můžete navštívit až do druhé poloviny května

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí pořádá již od začátku února unikátní výstavu Příroda na prodej? s podtitulem Nelegální obchod s ohroženými druhy živočichů a rostlin. 

Instalace v Muzeu Policie ČR návštěvníkům představuje problematiku obchodování s ohroženými druhy, vysvětluje, co je úmluva CITES, proč je důležitá a jaká zvířata bojují o přežití. Hlavním lákadlem výstavy je příležitost vidět působivé exempláře zvířat z české i světové přírody a kuriózní předměty pocházející z exotických druhů zvířat. Unikátní předměty nejsou muzejní sbírkou, ale materiálem, který byl zajištěn v rámci kontrolní činnosti.

Výstava měla původně trvat do konce března, ale pro velký zájem veřejnosti a množství pozitivních ohlasů bude o sedm týdnů prodloužena, můžete ji tedy navštívit až do 19. května.

Příroda na prodej je zároveň jedním z témat tvořivé soutěže Ministerstva vnitra Svět očima dětí, která má uzávěrku 10. května. Malí umělci mají tak ještě dostatek času se výstavou pro vlastní tvorbu inspirovat (víc informací o soutěži zde).

Klára Pěknicová
pověřená řízením tisku a public relations​

Výstřižek plakát výstava2.JPG

vytisknout  e-mailem