Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vláda odmítla návrh poslance Ondráčka na snížení výsluh

Vláda dnes, v pondělí 11. března 2019, odmítla poslanecký návrh na změnu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. V poslanecké sněmovně tak ministři novelu nepodpoří. Návrh, který by znamenal snížení výsluh policistů a hasičů, už dříve rezolutně odmítl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). 

Novela zákona 361/2003 z pera poslance KSČM Zdeňka Ondráčka mj. počítá s tím, že by se do výpočtu výsluh příslušníků bezpečnostních sborů nezapočítávaly odměny nebo příplatek za službu v zahraničí. To by vedlo k jejich významnému snížení a pravděpodobně také odchodu velkého množství policistů. Proto vláda vyslovila s návrhem nesouhlas.

„Žádné snížení výsluh vláda nepodpoří a nepodpořím ho ani já jako ministr vnitra. Naší snahou je podmínky policistů a hasičů zlepšovat, ne jim házet klacky pod nohy,“ zdůraznil Jan Hamáček. Ministr vnitra také minulý týden odeslal všem policistům a hasičům dopis, ve kterém je o nedotknutelnosti výsluh opět ujistil (podrobněji viz zde). Totéž sdělili minulý týden zástupci Ministerstva vnitra na schůzce s odbory bezpečnostních sborů.

Ministerstvo vnitra připravuje dlouhodobě vlastní novelizaci zákona 361, ta však otázku výsluh nijak neřeší ani neotvírá. Jejím cílem je zajistit možnost zvýšit služební příjem zavedením tzv. stabilizačního příspěvku nebo zlepšit postavení příslušníků ve výslužbě. Ministerstvo vnitra celý návrh ještě do konce března projedná na odborném jednání s řediteli bezpečnostních sborů i představiteli odborů.  

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem