Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Centrum zajištěných aktiv Ministerstva vnitra bude nově spravovat i majetek zajištěný Generálním ředitelstvím cel

Dnes, 7. března 2019, podepsali zástupci Ministerstva vnitra a Generálního ředitelství cel dohodu o spolupráci. Uzavřená dohoda se týká správy a prodeje majetku zajištěného v trestním řízení Generálním ředitelstvím cel, který bude nově svěřen do správy Centru zajištěných aktiv Ministerstva vnitra. 

Centrum zajištěných aktiv se nyní zabývá správou a prodejem majetku zajištěného Policií ČR v trestním řízení. Dnes podepsaná dohoda umožňuje zahájit pilotní projekt spolupráce s Generálním ředitelstvím cel. V případě, že Generální ředitelství cel jako orgán činný v trestním řízení zajistí majetek, nově jej svěří do správy Centra zajištěných aktiv.

Novinka umožní nahradit stávající praxi, kdy majetek zabavený Generálním ředitelstvím cel tato instituce nejprve spravovala, poté ho předala Policii ČR a ta následně pověřila aktivní správou Centrum zajištěných aktiv. Nové řešení celý proces správy a prodeje výrazně zjednoduší.

Výnos z prodeje zajištěných věcí jde na speciální účet Ministerstva spravedlnosti, tzv. "fondu odškodnění obětí trestné činnosti". Z tohoto účtu se odškodňují právě oběti spáchané trestné činnosti.

Více informací o nabídce zajištěného majetku najdete na stránce http://www.cenza.cz/ či na facebooku https://www.facebook.com/cenza.cz. To, jak celý systém funguje, vysvětlí video (viz níže).

  

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations
7. března 2019

  

Odkazy do noveho okna

Foto 1.JPG

Foto 1.JPG 

Detailní náhled

Foto 2.JPG

Foto 2.JPG 

Detailní náhled

Foto 3.JPG

Foto 3.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem