Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Náměstek Nováček jednal se zástupci odborů bezpečnostních sborů

První náměstek ministra vnitra Jiří Nováček se z pověření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) sešel dnes, 6. března 2019, se zástupci odborů bezpečnostních sborů. Stejně jako už dříve ministr vnitra je ujistil, že novela zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů se nijak nedotkne výsluh. 

O postoji Ministerstva vnitra, tedy že resort vnitra v žádném případě nepřistoupí ke snížení výsluh, informoval Jiří Nováček předsedu Unie bezpečnostních složek por. Zdeňka Drexlera, předsedu Nezávislého odborového svazu PČR pplk. Milana Štěpánka, předsedu Odborového svazu státních orgánů a organizací Pavla Bednáře a předsedu Odborového svazu hasičů Zdeňka Jindřicha Oberreitera.

Aktuálně připravovaná novelizace zákona č. 361 o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů zajistí možnost zvýšit služební příjem zavedením tzv. stabilizačního příspěvku nebo zlepší postavení příslušníků ve výslužbě. Ministerstvo vnitra navíc celý návrh ještě do konce března projedná na odborném jednání s řediteli bezpečnostních sborů i představiteli odborů.  

Zástupci Ministerstva vnitra a odborů se dnes také shodli, že ani jedna strana nepodpoří novelu poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, jehož návrh předložený Poslanecké sněmovně by vedl právě ke snížení výsluh.Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem