Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Centrum zajištěných aktiv Ministerstva vnitra zahajuje prodej sportovního outdooru. Peníze půjdou do tzv. fondu odškodnění obětí trestné činnosti

Prodejna Centra zajištěných aktiv, kterou Ministerstvo vnitra spolu s Policií ČR otevřelo počátkem listopadu minulého roku v centru Prahy, zahajuje prodej značkového outdoorového oblečení Nord Blanc. Prodej poběží po dobu několika měsíců do rozprodání zásoby. Souběžně bude pokračovat nabídka elektroniky a vybavení pro dům a zahradu. 

Provozovna Cenza v centru Prahy, v ulici Na Perštýně, funguje od listopadu loňského roku především jako informační a výdejní místo, neboť většina věcí se draží na veřejném aukčním portálu Aukro.cz a dalších portálech. V prodejně se veřejnost dozví o nabídce zajištěného majetku k prodeji i o samotných způsobech prodeje. V prvním měsíci po zahájení prodeje zaznamenala prodejna obrovský zájem veřejnosti. Nabídnutá a vystavená elektronika byla vyprodána prakticky v prvních dvou týdnech. Dnešním dnem, 1. březnem 2019, obchod zahajuje prodej outdoorového oblečení zn. Nord Blanc. Nabízené zboží je k dispozici na www.cenza.cz v sekci „Oblečení“ http://www.cenza.cz/kategorie/13-obleceni/.

Výnos z prodeje zajištěných věcí se soustřeďuje na speciálním účtu Ministerstva spravedlnosti, tzv. „fondu odškodnění obětí trestné činnosti“. Z tohoto účtu jsou odškodňováni poškození, tedy oběti spáchané trestné činnosti. Výtěžek z některých prodejů uskutečněných Centrem zajištěných aktiv MV se již dostal přímo k poškozeným. To, jak celý systém funguje, je vysvětleno v animovaném videu https://www.youtube.com/watch?v=ssHZTXXh-wc.

Centrum zajištěných aktiv Ministerstva vnitra v současné době prodává osobní i nákladní automobily, motocykly, stavební a lesní stroje, výrobní linky, elektroniku, domácí spotřebiče, vybavení pro dům a zahradu, nemovitý majetek – chaty, byty, pozemky, garáže. V posledních třech letech Centrum prodalo více než 150 automobilů, takřka 1000 kusů elektroniky a dalšího majetku za více než 30 milionů korun.

Více informací o nabídce zajištěného majetku najdete na stránce www.cenza.cz či na facebooku https://www.facebook.com/cenza.cz.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem