Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Hamáček nepodpoří snahu poslance Ondráčka o snížení výsluh policistů a hasičů

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) nepodpoří poslaneckou novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, kterou připravil poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. 

Návrh poslance Ondráčka mj. počítá s tím, že by se do výpočtu výsluh příslušníků bezpečnostních sborů dle zákona 361/2003 nezapočítávaly odměny. „Pokud bychom nezapočítávali do výpočtu výsluh odměny, vedlo by to k jedinému – jejich snížení. To už z principu a z úcty k práci policistů či hasičů nikdy nepodpořím,“ uvedl Jan Hamáček s tím, že poslanec Ondráček s ním novelu předem konzultoval. „S některými návrhy poslance Ondráčka mohu souhlasit, v žádném případě však svůj podpis nepřipojím pod návrh, který tímto způsobem otevírá otázky výsluh,“ dodal ministr vnitra. Jakékoliv snížení výsluh v době nejnižší nezaměstnanosti by navíc dle ministra vnitra mohlo spustit odchody ze služebního poměru, především u policistů ze specializovaných pracovišť.

Ministerstvo vnitra také připravuje vlastní novelu zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Ta však upravuje právo policistů či hasičů přivydělat si mimo pracovní dobu a otázku výsluh nijak neotvírá.

Změna výpočtu, a tedy snížení výsluh by se dle návrhu poslance Ondráčka dotkla příslušníků Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ČR, Celní správy ČR, Vězeňské služby ČR, GIBS, BIS a Úřadu pro zahraniční styky a informace.Klára Pěknicová
pověřena řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem