Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra na jednání s odbory České pošty: Udělám vše pro zvýšení platů o 10 % od letošního dubna

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes, 15. ledna 2019, sešel se zástupci odborových organizací České pošty. Hlavním tématem jednání byl nárůst platů zaměstnanců České pošty o 10 %, které ministr prosazuje. 

Česká pošta se podle ministra vnitra musí soustředit na služby, které od ní lidé očekávají, tedy mj. na kvalitní doručování pošty a balíků. „Pošťáci musí roznášet poštu a musí k tomu mít důstojné pracovní podmínky. Proto udělám vše pro to, aby od letošního dubna došlo k navýšení platů zaměstnanců v klíčových provozech, jako je třídění, doručování a práce na pobočkách, o 10 procent,“ uvedl na jednání s odboráři Jan Hamáček. Na setkání zdůraznil, že Česká pošta musí být fungujícím moderním podnikem, na jehož spolehlivost se mohou občané i v té nejvzdálenější obci spolehnout. Ministr také ocenil, jak pošta, a hlavně její zaměstnanci zvládli nápor zásilek během vánočních svátků.

Setkání se zástupci odborů České pošty je dalším z pravidelných setkání ministra vnitra Jana Hamáčka. V minulých dnech se sešel se zástupci odborů Policie ČR a HZS ČR, v těchto setkáních hodlá pokračovat i nadále.
 

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem