Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Státní rozpočet prošel Sněmovnou. Ministerstvo vnitra zajistilo další prostředky navíc na platy i investice

Další prostředky navíc na stavby požárních stanic nebo na novou balistickou ochranu policistů. Ministerstvo vnitra získalo do svého rozpočtu na rok 2019 dalších 100 mil. Kč na rozvoj bezpečnostních sborů. V rámci rozpočtu, který dnes chválila Sněmovna ve třetím čtení, tak může resort vnitra využít o 5 723 mld. Kč více než letos, a to především na růst platů a větší investice. 

 

Rozpočet Ministerstva vnitra na rok 2019 je 77,605 mld. Kč, z toho 71 mld. Kč jde na tzv. běžné výdaje, 5,7 mld. Kč na investice a 0,8 mld. Kč jsou výdaje na výzkum. To umožní zajistit nejen prosazené zvýšení platů u policistů v přímém výkonu služby minimálně o 2500 Kč a v průměru o 3000 Kč u výjezdových hasičů, ale také např. vybudovat nutné požární a hasičské stanice. „Prosadili jsme rozpočet, který zajistí policistům i hasičům spravedlivé platy i důstojné pracovní podmínky. Růst platů i nutný rozvoj investic do obou sborů proto bude naše absolutní priorita i do dalších let,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).  

V rámci třetího čtení poslanci schválili také navýšení rozpočtu resortu vnitra o dalších 100 mil. Kč. Z toho půjde 70 mil. Kč pro Hasičský záchranný sbor na rekonstrukce a další stavební práce či vybavení pro stavby a dostavby požárních stanic. 30 mil. Kč pak využije policie na potřebnou obměnu balistické ochrany.

Dvě miliardy korun, které vnitro získalo navíc na investice, umožní např. výstavbu nových požárních stanic v Praze-Holešovicích, Havlíčkově Brodě a Přerově nebo nových objektů policie v Chrudimi a v Praze-Veleslavíně. Prostředky také najdou využití na další zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích. V roce 2019 také dojde k zahájení budování nové Hromadné radiokomunikační sítě IZS.


Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem