Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra prosadilo posílení policejního i hasičského záchranného sboru

Vláda dnes, 17. prosince 2018, schválila systemizaci policejního a hasičského záchranného sboru pro rok 2019. Ministerstvo vnitra prosadilo, aby v rámci systemizace obou sborů došlo jak k navýšení počtu služebních míst, tak k získání finančních prostředků na nové strážce zákona i hasiče. V systemizaci se objeví i 1000 nových míst pro policii a 150 míst pro hasiče. 

V rámci schválené systemizace bude mít policejní sbor pro příští rok celkem 43 279 služebních míst, hasiči mohou počítat s 9950 služebními místy. V těchto číslech je promítnuto prosazené posílení policejního sboru o 1000 systemizovaných míst a Hasičského záchranného sboru o 150 systemizovaných míst. Po prosazení výrazného zvýšení platů policistům v přímém výkonu služby a výjezdovým hasičům tak dochází i k personálnímu posílení obou klíčových bezpečnostních sborů. „Navýšení služebních míst je nezbytnou podmínkou pro to, abychom zůstali jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Do bezpečnosti našich občanů musíme investovat,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s tím, že zásadní je i prosazení zvýšení finančních prostředků na platy policistů a hasičů.   

Objem prostředků na platy v návaznosti na navýšení služebních míst u Policie ČR schválila vláda ve výši 23 668 964 679 Kč, u Hasičského záchranného sboru jde o 5 646 575 302 Kč.Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem