Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra prosadilo zvýšení platů příslušníků bezpečnostních sborů

Vláda dnes, 12. prosince 2018, schválila materiál Ministerstva vnitra, který upravuje navýšení základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů o 2 % od roku 2019. Zároveň se také podařilo vyjednat navýšení zvláštního příplatku o 6 %. Platy příslušníků bezpečnostních sborů tak v příštím roce vzrostou průměrně o 8 %. 

Nařízení vlády upravuje základní tarify všech příslušníků bezpečnostních sborů tak, jak dohodla v srpnu letošního roku vláda s odborovými organizacemi. Jde tedy o služební příjmy příslušníků Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Celní správy, Vězeňské služby, BIS, Úřadu pro zahraniční styky a informace a GIBS, kteří jsou ve služebním poměru podle zákona o služebním poměru bezpečnostních sborů.„Částky v jednotlivých stupnicích platových tříd jsme navýšili o 2 %, spravedlivému růstu tarifů příslušníků bezpečnostních sborů od příštího roku tak už nic nebrání. Jsem rád, že se nám růst tarifů o 2 % spolu se zvýšením rizikového příspěvku pro policisty a hasiče v přímém výkonu služby o 6 % podařilo prosadit. Jde o investici, která se nám z hlediska bezpečnosti jednoznačně vyplatí,“ uvedl po schválení nařízení vlády ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Přidáno tak dostanou hlavně ti, kteří nasazují své životy k ochraně našich životů a majetku. Téměř každý policista v přímém výkonu služby získá do výplaty minimálně o 2500 Kč navíc. U nejpočetnější skupiny výjezdových hasičů půjde celkem o navýšení v průměru o 3000 Kč. Hasiči sloužící v denním režimu získají do zvláštního příplatku navíc 1600 Kč.

Podle ministra vnitra je růst platů důležitou, nicméně jen jednou součástí zajištění profesionálních bezpečnostních sborů. Další posílení bezpečnostních sborů proto prosadilo MV v říjnu letošního roku, kdy vláda rozhodla o navýšení hasičského záchranného sboru do roku 2021 o 450 členů a o přijetí až 1000 nových policistů, kteří v tuto chvíli policejnímu sboru chybí. Kromě toho v příštích letech také zásadně porostou investice do obou sborů.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations 

vytisknout  e-mailem