Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zástupci Ministerstva vnitra se zúčastnili Salcburského fóra v Bratislavě. Jednali o migraci či bezpečnosti hranic

Mandát Evropské pohraniční a pobřežní stráže, návratová směrnice nebo role Agentury EU pro otázky azylu. Nejen o těchto tématech jednala delegace Ministerstva vnitra v čele s náměstkem člena vlády Jakubem Kulhánek na konferenci Salcburského fóra v Bratislavě. Dvoudenní konference se uskutečnila 28. a 29. listopadu. 

Náměstek Kulhánek za Českou republiku mj. vystoupil proti nepromyšlenému navyšování prostředků a počtu členů Evropské pohraniční a pobřežní stráže, která by mohla mít negativní dopad na jednotlivé národní pohraniční služby. Cílem Česka je posilovat v závislosti na konkrétních problémech a skutečných potřebách, nikoli plošně a bez jasného důvodu.„Jednání Salcburského fóra jsou vždy přínosná a i v Bratislavě se potvrdilo, že chceme reálně řešit skutečné problémy. Spolu s Rakouskem a dalšími členy V4 a Salcburského fóra nechceme sabotovat, ale naopak předkládat vlastní řešení,“ uvedl náměstek Kulhánek. Česko např. jasně potvrdilo připravenost pokračovat v policejní přítomnosti v Makedonii a Srbsku nebo ochranu hranic na západobalkánské trase podpořit finančně, tak jako v létě v případě Bosny a Hercegoviny. 

Mezi další témata konference, jejímž společným jmenovatelem byla migrace a bezpečnost, patřila diskuse o návratové směrnici, kterou připravilo Slovenské předsednictví, a po které Česko dlouhodobě volalo. V rámci diskusí o posilování mandátu Agentury EU pro otázky azylu Jakub Kulhánek upozornil, že ČR není proti solidárnímu posílení mandátu agentury, rozhodování v rámci azylu však musí zůstat v rukou jednotlivých států a role agentury musí zůstat pouze podpůrná.

Co je Salcburské fórum?
Salcburské fórum funguje od roku 2001 jako platforma pro dialog ministrů vnitra zemí střední a východní Evropy především k tématům policejní spolupráce či ilegální migrace. Fórum má dnes devět členů, vedle Česka jde o Rakousko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Slovinsko, Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko. Jednání se tradičně účastní i země západního Balkánu, konkrétně Srbsko, Albánie či Makedonie nebo Černá Hora.

Klára Pěknicová
pověřená řízením odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

f_01.jpg

f_01.jpg 

Detailní náhled

f_02.jpg

f_02.jpg 

Detailní náhled

f_03.jpg

f_03.jpg 

Detailní náhled

f_04.jpg

f_04.jpg 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem